Mieszkańcy starej Sadyby dostaną do podziału podobną kwotę jak rok wcześniej, ale ze znacznie mniejszego obszaru. Tak zdecydował kilka dni temu zespół ds. budżetu partycypacyjnego na Mokotowie.

Dział: WIADOMOŚCI

Stołeczni radni zdecydowali, by o miejskie dotacje na remonty mogli się starać zarówno właściciele domów wpisanych do rejestru zabytków jak i - po raz pierwszy – właściciele lub użytkownicy wieczyści domów z ewidencji zabytków. To przełom dla kilkuset mieszkańców zabytkowej części Sadyby.

Dział: WIADOMOŚCI

Po ekspresowym tempie robót z czerwca i lipca pozostało tylko wspomnienie. Wleczący się od kilku miesięcy projekt drogi rowerowej przez Sadybę doczeka się wreszcie finału.

Dział: WIADOMOŚCI

Mieszkańcy starej Sadyby nie mają co liczyć na ograniczenie prędkości do 30 km/h na ulicach całego osiedla. Choć w konsultacjach społecznych niemal wszyscy opowiedzieli się za takim rozwiązaniem, władze Mokotowa postanowiły wykonać ich wolę "w miarę posiadanych środków". Tyle że w przyszłorocznym budżecie takich środków nie zaplanowały, a za rok obecny zarząd kończy kadencję.

Dział: WIADOMOŚCI

Po sukcesie przetargów na domy przy Okrężnej i Ojcowskiej, mokotowski ratusz idzie za ciosem i sprzedaje kolejną nieruchomość na starej Sadybie. Tym razem spodziewa się dostać za nią milion sześćset tysięcy.

Dział: WIADOMOŚCI

Jedyny w Warszawie działający kinematograf, pamiętający czasy kina niemego, znów ożyje. To jedna z atrakcji wystawy dwudziestolecia międzywojennego, którą będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę na Sadybie.

Dział: WIADOMOŚCI
niedziela, 05 listopad 2017 15:31

Nałęczowska gotowa na autobusy

Drogowcy gruntownie wyremontowali Nałęczowską. Przystosowali ją również do komunikacji miejskiej – najprawdopodobniej w przyszłym roku mają nią jeździć autobusy 108.

Dział: WIADOMOŚCI

Po latach sporów sądowych, właścicielem spornego budynku WOPR przy plaży Jeziorka Czerniakowskiego zostało miasto Warszawa. Burmistrz Mokotowa postanowił przekazać administrowanie tym budynkiem i okoliczną działką nowej jednostce budżetowej - Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Dział: WIADOMOŚCI

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold