Artykuły filtrowane wg daty: październik 2023

piątek, 27 październik 2023 16:46

Cztery propozycje na ciekawy weekend na Sadybie

Za oknem chłodno i często pada, ale w ten weekend i tak mieszkańcy Sadyby nie powinni narzekać. Szykują się cztery ciekawe wydarzenia pod dachem (i w cieple).

W czwartek 26 października będzie można poznać Agnieszkę i Rafał Kulczyckich, którzy stoją za wieloma znanymi produkcjami fimowymi i telewizyjnymi. W planie jest też wizyta w ich studiu nagraniowym.

W piątą rocznicę śmierci Edwarda Dwurnika, fundacja jego imienia pokaże w swojej siedzibie premierę filmu dokumentalnego „Sadybiańska fabryka Dwurnika”.

Dział: LUDZIE SADYBY

Naczelny Sąd Administracyjny miał rozstrzygnąć, czy plan miejscowy dla  Czerniakowa Południowego jest sporządzony prawidłowo, czy powinien zostać uchylony. Po trzech latach oczekiwania na wyrok, sprawy jednak nie rozstrzygnął. W opublikowanym uzasadnieniu ujawnił za to, jak niewiele trzeba, by wyrzucić do kosza priorytetowy projekt miasta.

Dział: WIADOMOŚCI

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące terenów nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Urzędnicy chcą dowiedzieć się od mieszkańców, co zmienić lub co zostawić w rezerwacie przyrody i jego okolicach, by uchronić go przed zabudową.

Dział: WIADOMOŚCI

Osiedle apartamentowców Zen Garden przy Jeziorku Czerniakowskim zyska wkrótce wygodny dojazd od strony Sadyby.  Budowa nowej drogi martwi jednak okolicznych mieszkańców. Wygodny dojazd może być bowiem zachętą do przekraczania prędkości, a te okolice są tradycyjnym miejscem spacerów.

Dział: WIADOMOŚCI

Tablice edukacyjne i plansze informacyjne o rezerwacie przyrody mocno się zużyły. Miejscy ogrodnicy chcą je wymienić jeszcze w tym roku.

Dział: WIADOMOŚCI

Oto zebrane razem ostateczne wyniki z trzech największych komisji wyborczych na starej Sadybie.

Dział: WIADOMOŚCI

Obie mają to samo imię, obie reprezentują opozycję. I obie mocno zapracowały na zwycięstwo swoich formacji w wyborach parlamentarnych, choć rzadko pojawiały się w mediach w tej kampanii.

Dział: LUDZIE SADYBY

Miejski pełnomocnik ds. organizacji wyborów odpowiada na najczęstsze pytania dotyczące niedzielnych wyborów.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold