Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2023

czwartek, 28 grudzień 2023 17:28

Top 10 najważniejszych historii z Sadyby w 2023

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. W tegorocznym rankingu najpoczytniejszych artykułów na naszym portalu ponownie widać, że najwięcej emocji budziły na Sadybie zmiany w komunikacji miejskiej. W pierwszej 20-tce dominują jednak nowe inwestycje.

Dział: WIADOMOŚCI

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Aby zobaczyć, jakie tematy wzbudzały w tym roku największe zainteresowanie naszych czytelników, przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych artykułów.

Dział: WIADOMOŚCI

Z okazji 100-lecia warszawskiej Sadyby powstał film o historii osiedla. W trzech częściach młody historyk sztuki Mikołaj Krupa opowiada ze swadą, jak doszło do powstania w tym miejscu miasta ogrodu i co z niego zostało do dziś. Pozycja obowiązkowa dla laików i sympatyków starej Sadyby.

Dział: SADYBA NIEZNANA

Dziś Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na projekt trzeciej linii metra. Na razie projekt dotyczy odcinka, który skończy się na Gocławiu. Docelowo linia dotrze jednak w okolice Sadyby, przecinając Czerniakowską na wysokości Chełmskiej.

Dział: WIADOMOŚCI
piątek, 15 grudzień 2023 17:48

Stara Sadyba zmienia się małymi krokami

Prywatny dom kultury, nowa kawiarnia-piekarnia i dom działań twórczych dla uchodźców to trzy duże inwestycje, które albo już powstały, albo powstaną w najbliższych tygodniach na starej Sadybie. Ale poza dużymi zmianami, są też małe, których często nie zauważamy.

Dział: WIADOMOŚCI

Po siedmiu latach od zapowiedzi, rusza w końcu lokalne centrum kultury na Sadybie. Ani miejska ani państwowa, nowa instytucja ma ambicje animować życie zarówno na Sadybie, jak i w skali całego miasta.

Dział: WIADOMOŚCI

Zmiana rządu przynosi miłe wieści dla warszawskiej starej Sadyby. W składzie gabinetu Donalda Tuska znalazła się przedstawicielka tego małego zabytkowego osiedla. To kolejna pochodząca stąd osoba w randze ministra.

Dział: LUDZIE SADYBY

Im zimniej, tym w Warszawie więcej morsów i tym więcej mobilnych saun. Mobilne punkty pojawiają się również przy Jeziorku Czerniakowskim. Zdaniem ekologów, zatruwają rezerwat i są nielegalne. Jak jest naprawdę? Spytaliśmy stołeczny ratusz.

Dział: WIADOMOŚCI

Tradycyjnie będzie można kupić rękodzieło i świąteczne smakołyki. Ale główna atrakcja pikniku świątecznego jest inna

Artystka, która spotka się z mieszkańcami Sadyby, przeczy wszystkiemu, co w powszechnej świadomości kojarzy się z reprezentowanym przez nią obszarem sztuki.

Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold