Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2023

środa, 27 wrzesień 2023 15:11

Miejscy ogrodnicy odnowią parki na Sadybie

Do wymiany pójdą zardzewiałe ogrodzenie i dziurawe boisko do koszykówki.

Dział: WIADOMOŚCI

Mieszkańcy z Nałęczowskiej zapraszają na garażówkę w najbliższą sobotę.

Dział: WIADOMOŚCI

W najbliższy czwartek o kulisach powstawania swojej pierwszej książki "Banany z cukru pudru" i o tym, jak stała się pisarką opowie na spotkaniu autorskim, Aleksandra Karkowska. Dzieci, rodzice i dziadkowie będą mogli też połączyć siły podczas warsztatów. 

Lokalne fora społecznościowe pękają w szwach od komentarzy. Widać w nich strach i bezradność, ale też rasizm i niechęć do migrantów. Oto wszystko, co dowiedzieliśmy się o bezdomnym z Sadyby – z grup sąsiedzkich, od policji i od niego samego.

Dział: WIADOMOŚCI

W najbliższy czwartek Agnieszka Taborska opowie o swojej twórczości i surrealizmie na spotkaniu autorskim na Sadybie. Towarzyszyć jej będzie słynny twórca plakatów, Lech Majewski.

Dział: WIADOMOŚCI
czwartek, 14 wrzesień 2023 16:25

Food trucki zjadą na Sadybę

Niespodzianka dla Sadybian lubiących kuchnie świata i streetfood. W najbliższy weekend food trucki przyjadą w ich okolice.

W lokalu użytkowym, który stał pusty od lat, wkrótce zagości znana lokalna animatorka kultury ze swoją pracownią, a ulica Okrężna zyska nowe życie i spójny wygląd.

Dział: WIADOMOŚCI

Urzędnicy ratusza chcą zrobić tu główny plac budowy w Warszawie. Dlatego tak forsują poprowadzenie trzeciej nitki metra przez słabo zaludnione Siekierki. Sprawdziliśmy, czy plany ratusza mają szanse się szybko spełnić. To. co zobaczyliśmy, nas zaskoczyło.  

Dział: WIADOMOŚCI

Naczelny Sąd Administracyjny i stołeczny ratusz podjęły w ostatnich dniach dwa ważne kroki w sprawie zabudowy na dziewiczych polach przy Jeziorku Czernikowskim.

Dział: WIADOMOŚCI

Kalendarz wydarzeń po wakacjach szybko się wypełnia. Ale na kawiarenkę jeszcze poczekamy.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold