Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2024

To początek cyklicznych zajęć, które organizuje Fundacja Bullerbyn w Międzypokoleniowym Miejscu Spotkań na Skwerze Ormiańskim.

Jeden z projektów w tegorocznym budżecie obywatelskim zakłada przekształcenie ulicy przed szkołą podstawową na Sadybie w strefę pieszą. Pomysł nawiązuje do miejskiego programu "Droga na Szóstkę", który ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie szkół podstawowych.

Dział: WIADOMOŚCI

O śmierci 75-latka poinformowali jego najbliżsi w nekrologu, zamieszczonym w Gazecie Wyborczej 22 stycznia

Dział: LUDZIE SADYBY

Kawiarnia Zegarmistrzowska ponownie zbiera pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Poza klasycznymi zegarkami i gadżetami trzyma asa w rękawie. To historyczne zdjęcie piłkarzy Roberta Lewandowskiego i Petra Czecha z autografem.

Dział: WIADOMOŚCI

Na koniec karnawału mieszkańcy Sadyby organizują bal maskowy. To już ich czwarty bal w ciągu 12 miesięcy.

Pawilon parkowy na Skwerze Ormiańskim miał przyciągać lokalną społeczność Sadyby ciekawymi wydarzeniami, ale też dobrą kawą z ekspresu i małą gastronomią. Druga część tej obietnicy do dziś nie została spełniona. Z naszych nowych ustaleń wynika, że nie wiadomo, czy kiedykolwiek się spełni.

Dział: WIADOMOŚCI

Nie ma mowy o dużych osiedlach mieszkaniowych. Ale apartamentowce i domy w zabudowie bliźniaczej już czekają na budowę.

Dział: WIADOMOŚCI

W tym roku ZDM planuje budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Augustówka i Zawodzie, w pobliżu elektrociepłowni Siekierki.

Dział: WIADOMOŚCI

Kilka firm, które chciały prowadzić kawiarenkę przy obleganym stołecznym kąpielisku, zarzuca organizatorowi konkursu, że ten zmienił warunki konkursu pod dotychczasowego dzierżawcę. Organizator, mokotowski OSiR, uważa, że postępowanie przebiegło zgodnie z prawem.

Dział: WIADOMOŚCI

Według Wikipedii willa Romualda Gutta przy Buskiej 9 jest jednym z trzech ważniejszych obiektów na warszawskiej Sadybie, zaraz po Cmentarzu Czerniakowskim i Forcie Czerniaków. Autorstwo tego domu przypisują Guttowi eksperci z poważnych instytucji i cały Internet. Tymczasem dwóch niezależnych od siebie architektów dowodzi, że wszyscy są w błędzie.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold