Artykuły filtrowane wg daty: luty 2024

Z Mokotowa może wejść do rady miasta tylko siedmiu kandydatów.  Czy znajdzie się wśród nich popularny, ale debiutujący w tej roli społecznik z Sadyby, Jerzy Piasecki? A może podzieli los takich tuzów obecnej polityki jak Krzysztof Bosak, Sebastian Wierzbicki, Paulina Piechna-Więckiewicz, czy Janusz Korwin-Mikke, którzy mimo wysokiej rozpoznawalności nie dostali się do Rady Warszawy? Odpowiedzi poszukaliśmy w wynikach poprzednich wyborów.

Dział: WIADOMOŚCI

Ruchy miejskie i lokalni społecznicy szeroką ławą idą po miejsca w samorządzie. Dziś swoją kandydaturę do Rady Warszawy ogłosił na Facebooku prezes Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba, Jerzy Piasecki, wspierany przez Polskę 2050.

Dział: WIADOMOŚCI

Panorama Warszawy może się wkrótce bezpowrotnie zmienić. Zamiast starego wysokiego komina w elektrociepłowni Siekierki ma powstać nowy, trzykrotnie niższy. Ekolodzy widzą w tej inwestycji zagrożenie, ale też szansę. By ją zrealizować, poszli do sądu.

Dział: WIADOMOŚCI

Nasz artykuł o rozpoczęciu zabudowy pól w okolicy Jeziorka Czerniakowskiego wzburzył radnych miasta i województwa. Ze sprostowaniem pośpieszył też deweloper, odpowiedzialny za budowę. Jego odpowiedź sporo wyjaśnia, ale też rodzi nowe pytania

Dział: WIADOMOŚCI

Głębokie wykopy, ciężarówki, koparki  i ogromne rury – taki niespodziewany widok przywitał nas na polach przy Trasie Siekierkowskiej.  Jak się okazuje, nie jest to budowa nowego kolektora czy sieci ciepłowniczej, ale początek nowego osiedla lub zespołu biurowców.

Dział: WIADOMOŚCI

Centrum kultury Ferment na Sadybie ledwo ruszyło z kawiarnią, a już zapowiada całoroczny cykl filmowy we współpracy z reżyserem Rafaelem Lewandowskim i Instytutem Francuskim w Polsce.

Dział: WIADOMOŚCI

Mokotowscy radni kończą właśnie swoją pięcioletnią kadencję. Czy przez ten czas aktywnie reprezentowali swoich wyborców? Czy zajmowali się sprawami Sadyby? Sprawdziliśmy na liczbach.

Dział: WIADOMOŚCI

Kilkadziesiąt filmów i kilkaset ról teatralnych. Z takim dorobkiem Władysław Walter stał się niemal symbolem przedwojennej polskiej komedii. Przypominamy, kim był – nie tylko zawodowo, ale też prywatnie. Od dziś jego ukochany dom na Sadybie zyskuje nowe życie.

Dział: LUDZIE SADYBY

Spacer uliczkami rozświetlonymi latarniami gazowymi w unikalnym cytrynowym półmroku, to oczywisty kandydat do listy romantycznych skojarzeń z Sadybą. Ale postaraliśmy się bardziej.

Dział: WIADOMOŚCI

Otwierali już kilkakrotnie, ale zawsze na krótko, na jedno wydarzenie. Tym razem, po wieloletnim remoncie, otworzą na stałe. Dzięki bistro i kawiarni para artystów tchnie nowe życie w dawną ruinę z ciekawą przeszłością.

Dział: WIADOMOŚCI
Strona 1 z 2

Copyright © Sadyba24.pl             O nas   |    Zostań reporterem   |   Reklama   |    Kontakt    |   Modyfikacje: Tomold